Jak dobrze znasz Boga?

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Oto Bóg jest wzniosły, a tylko my tego nie możemy poznać; liczba jego lat jest niezbadana.

Księga Hioba 36,26

Niemożliwym jest poznanie Boga zbyt dobrze.

On jest najważniejszą Osobą, która istnieje. A to dlatego, że On jest Stworzycielem wszystkich innych, i jakąkolwiek wartość posiadają, zawdzięczają ją Bogu.

Jakakolwiek siła, inteligencja, umiejętność czy piękno, które posiadają inne istoty, pochodzi od Niego. Na każdej skali doskonałości jest On nieskończenie większy niż najlepsza osoba, którą kiedykolwiek znałeś, lub o której kiedykolwiek słyszałeś.

Będąc nieskończony, jest niewyczerpanie interesujący. Dlatego niemożliwe jest, aby Bóg był nudny. Jego ciągłe ukazywanie najinteligentniejszych i najbardziej interesujących działań przekracza wszelkie granice.

Jako źródło wszelkiego dobrego zadowolenia, On sam zadowala w sposób pełny i ostateczny. Jeśli nie tak Go doświadczamy, to albo jesteśmy martwi, albo ślepi, albo lunatykujemy.

Dlatego zdumiewające jest, jak mało wysiłku wkładamy na tym świecie w poznawanie Boga.

To tak, jakby prezydent Stanów Zjednoczonych zamieszkał z tobą przez miesiąc, a ty tylko witałeś go mimochodem co jakiś czas. Albo jakbyś leciał z prędkością światła przez kilka godzin wokół Słońca i Układu Słonecznego, i zamiast patrzeć przez okno – grałbyś w grę komputerową. Albo, jakbyś został zaproszony do obejrzenia najlepszych aktorów, piosenkarzy, sportowców, wynalazców i uczonych, dających z siebie wszystko, ale odmówiłbyś tego spotkania, ponieważ chciałeś obejrzeć ostatni odcinek telenoweli w telewizji.  

Módlmy się razem, aby nasz nieskończenie wielki Bóg skłonił nasze serca i otworzył nasze oczy, abyśmy widzieli Go w pełni tak, jak tylko potrafimy, i starali się poznać Go bardziej.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.