Dzień 1. Przygotujcie drogę

Subskrybuj, aby otrzymywać rozważania adwentowe na e-mail.

Wielu też spośród synów izraelskich nawróci do Pana, Boga ich. On to pójdzie przed nim w duchu i mocy Eliaszowej, by zwrócić serca ojców ku dzieciom, a nieposłusznych ku rozwadze sprawiedliwych, przygotowując Panu lud prawy.

Ewangelia Łukasza 1, 16-17

To, co zrobił Jan Chrzciciel dla Izraela, adwent może zrobić dla nas. Nie pozwól, by Boże Narodzenie zastało ciebie nieprzygotowanym. Mam na myśli duchowo nieprzygotowanym. Radość i znaczenie tego święta będzie o wiele większe, jeśli się przygotujesz!

Dlatego, aby być przygotowanym…

Po pierwsze, rozmyślaj nad faktem, że potrzebujemy Zbawiciela. Zanim Święta Bożego Narodzenia staną się radością, najpierw są aktem oskarżenia. “Gdyż dziś narodził się wam zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym” (Łukasza 2,11). Jeśli nie potrzebujesz Zbawiciele, nie potrzebujesz Bożego Narodzenia. Święta nie przyniosą zamierzonego efektu, jeśli nie poczujemy, desperackiego wręcz, pragnienia Zbawiciela. Niech te krótkie rozważania adwentowe pomogą rozbudzić w tobie to słodko-gorzkie poczucie pragnienia Zbawiciela.

Po drugie, wejrzyj w samego siebie. Adwent jest dla Bożego Narodzenia tym, czym Wielki Post jest dla Wielkanocy. „Badaj mnie, Boże, i poznaj serce moje, Doświadcz mnie i poznaj myśli moje! I zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady, a prowadź mnie drogą odwieczną!” (Ps 139, 23-24). Niech każde serce przygotuje Mu pokój… przez wysprzątanie domu. 

Po trzecie, stwórz w swoim domu atmosferę skoncentrowanego na Bogu wyczekiwania i entuzjazmu – zrób to szczególnie dla dzieci. Jeśli ty jesteś zachwycony Chrystusem, one również będą. Jeśli wszystko co związane jest ze Świętami kręci się wokół rzeczy materialnych, w jaki sposób dzieci zapragną Boga? Wysil swoją wyobraźnię, aby cud odwiedzin Króla stał się widoczny dla dzieci.

Po czwarte, często sięgaj do Pisma Świętego i ucz się na pamięć niektórych wspaniałych fragmentów! „Czy moje słowo nie jest jak ogień – mówi Pan?” (Jr 23, 29). Zgromadźcie się wokół tego ognia podczas okresu adwentowego. On daje ciepło. Lśni barwami łaski. Jest uzdrowieniem dla tysięcy ran. Jest światłem dla ciemnych nocy.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.