Doprowadzić dzieło do końca

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

Następnej nocy przystąpił do niego Pan i rzekł: Bądź dobrej myśli, bo jak świadczyłeś o mnie w Jerozolimie, tak musisz świadczyć i w Rzymie.

Dz 23,11

Czy jesteś świadkiem Pana i czy właśnie teraz znajdujesz się z tego powodu w niebezpieczeństwie? Pamiętaj, że dopóki twoja praca nie zostanie zakończona, jesteś nieśmiertelny. Jeżeli Pan przygotował dla ciebie więcej okazji do świadczenia, będziesz żył, żeby wykonać to zadanie. Kto mógłby zniszczyć naczynie, które Pan zamierza jeszcze użyć?

Jeżeli nie masz już nic do zrobienia dla twojego Mistrza, nie powinno cię martwić to, że On zamierza zabrać cię do domu, gdzie będziesz poza zasięgiem swoich wrogów. Składanie świadectwa o Jezusie jest twoim głównym zadaniem i nie możesz zostać powstrzymany, dopóki go nie skończysz, a więc bądź spokojny. Okrutne oszczerstwo, złośliwe kłamstwo, opuszczenie przez przyjaciół, zdrada ze strony tych, którym najbardziej ufałeś, czy cokolwiek innego jeszcze mogłoby cię spotkać – nic nie powstrzyma wypełnienia się Bożego planu względem ciebie. Pan stoi przy tobie w noc twojego smutku i mówi: „Musisz jeszcze o mnie świadczyć”. Bądź zatem spokojny i pełen radości w Panu.

Jeśli nie potrzebujesz tej obietnicy w tym momencie, możesz potrzebować jej wkrótce. Zachowaj ją w pamięci. Pamiętaj także, by modlić się o misjonarzy oraz o wszystkich prześladowanych, żeby Pan zachował ich aż do czasu zakończenia ich pracy.

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.