Czcij Boga

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

Gdyż tych, którzy mnie czczą, i ja uczczę.

1 Sm 2,30b

Czy oddawanie Bogu czci jest podstawowym celem mojego życia i główną zasadą postępowania? Jeśli tak, to On również mnie uczci. Mogę nie być szanowany przez ludzi, ale Bóg na pewno mnie uczci i to w najbardziej skuteczny sposób. Ostatecznie okaże się, że najpewniejszą drogą do uczczenia Boga jest gotowość, by znosić hańbę dla spokoju sumienia.

Poprzez niewłaściwe zarządzanie swoim domem kapłan Heli nie uczcił Pana, a jego synowie nie zachowywali się w sposób godny ich świętego urzędu, i dlatego Pan ich nie uczcił, odbierając im możliwość sprawowania urzędu arcykapłańskiego i władcą kraju czyniąc młodego Samuela, a nie któregoś z członków ich rodu. Jeśli chcę, by moja rodzina była szanowana, muszę w każdej sprawie czcić Pana. Bóg może pozwolić, by bezbożni otrzymywali świeckie honory, ale godność, chwałę i nieśmiertelność, które On sam daje, zachowuje dla tych, którzy poprzez święte posłuszeństwo oddają Mu cześć.

Co mogę dziś uczynić, by oddać cześć Panu? Mogę rozgłaszać Jego chwałę świadectwem swoich ust i uczcić Go poprzez posłuszeństwo w codziennym życiu. Mogę również oddać Mu cześć moimi dobrami i poprzez służbę. Muszę usiąść i zastanowić się, jak jeszcze mogę Go uczcić, skoro On chce uczcić mnie.

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.