Cel stworzenia

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

Księga Rodzaju 1,27

Bóg stworzył ludzi na swój obraz, aby świat był wypełniony reflektorami Boga. Obrazami Boga. Siedem miliardów posągów Boga. Aby nikt nie przeoczył celu stworzenia.

Nikt (chyba, że jest całkowicie ślepy) nie jest w stanie przeoczyć celu ludzkości, mianowicie, celem jest Bóg – poznanie Go, miłowanie Go i ukazywanie Boga. Anioły wołają w Księdze Izajasza 6,3: „Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego”. Zapełniona jest miliardami ludzkich obrazów Boga.

Ale to dotyczy nie tylko ludzi. Również natury! W jakim celu powstał tak zapierający dech w piersiach świat, w którym żyjemy? Jaki jest cel tak ogromnego wszechświata?

Kiedyś przeczytałem, że istnieje więcej gwiazd we wszechświecie niż słów i dźwięków, które kiedykolwiek wypowiedzieli wszyscy ludzie w historii całego świata. Dlaczego istnieje ich tak wiele? Są tak ogromne? Tak świecące? W tak niewyobrażalnych odległościach? Biblia jest całkowicie jasna w tej kwestii: „Niebiosa opowiadają chwałę Boga” (Psalm 19,2).

Jeśli ktoś zapyta: „Skoro Ziemia jest jedyną zamieszkałą planetą, a człowiek jedynym rozumnym mieszkańcem wśród gwiazd, to jaki jest powód dla tak wielkiego i pustego wszechświata?”, odpowiedź brzmi: Nie chodzi o nas. Chodzi o Boga. I jest niedopowiedziany. On jest bardziej chwalebny. Ma większą moc. Ma większy zakres. Ma większy blask niż wszystkie galaktyki razem wzięte. Pewien mądry człowiek powiedział, że wszechświat jest jak orzeszek ziemny, który Bóg nosi w swojej kieszeni.

Bóg stworzył nas, abyśmy Go znali, miłowali i ukazywali. A potem dał nam wskazówkę, jakim jest: On jest jak wszechświat.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.