Bój się i miej nadzieję w Bożej zazdrości

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Pan, którego imię jest “Zazdrosny”, jest Bogiem zazdrosnym.

Księga Wyjścia 34,14

Bóg jest nieskończenie zazdrosny o cześć swego imienia i odpowiada straszliwym gniewem wobec tych, których serca powinny należeć do Niego, ale idą za czymś innym – jak małżonek biegnący za innym kochankiem.

Na przykład w Księdze Ezechiela 16,38-40 Bóg mówi do niewiernego Izraela:

Będę cię sądził według praw o cudzołożnicach i zabójczyniach i wydam cię na pastwę gniewu i zapalczywości. I wydam cię w ich ręce, a oni zburzą twój ołtarz wszeteczny […] zwloką z ciebie twoje szaty i zabiorą wspaniałe twoje klejnoty, i zostawią cię nagą i gołą. Potem zwołają przeciwko tobie zgromadzenie i ukamienują cię, i rozćwiartują cię swoimi mieczami.

Zachęcam cię, abyś wysłuchał tego ostrzeżenia. Bóg będzie zawsze zazdrosny o twoją niepodzielną miłość i posłuszeństwo. Cokolwiek oddala twoje uczucia od Boga swoją zwodniczą atrakcyjnością, powróci, aby cię ogołocić i poćwiartować na kawałki.

Przerażającą rzeczą jest wykorzystywać własne życie, dane od Boga, aby popełniać cudzołóstwo przeciwko Wszechmocnemu.

Lecz dla tych z was, którzy zostaliście prawdziwie zjednoczeni z Chrystusem i dotrzymujecie swoich przyrzeczeń, aby porzucić wszystko inne, trwać wiernie tylko przy Nim i żyć dla Jego chwały – dla was zazdrość Boga jest wielką pociechą i wspaniałą nadzieją.

Ponieważ Bóg jest nieskończenie zazdrosny o cześć swojego imienia, to cokolwiek i ktokolwiek zagrażający dobru Jego wiernej oblubienicy, spotka się z Bożą wszechmocą. To jest dobra nowina dla wiernej małżonki – wiernego ludu Bożego.

Boża zazdrość jest wielkim zagrożeniem dla tych, którzy weszli w rolę nierządnicy, i którzy sprzedają swoje serce światu, i przyprawiają Bogu rogi (Jakuba 4,3-4). Lecz Jego zazdrość jest wielką pociechą dla tych, którzy dotrzymują swoich ślubów przymierza i stają się obcymi i wygnańcami w świecie.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.