Błogosławieństwo dla domu

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona „Klejnoty obietnic Bożych”.

Błogosławi On mieszkaniu sprawiedliwych.

Prz 3,33b

Człowiek, który żyje w bojaźni Bożej, znajduje się pod Jego Boską ochroną – to samo dotyczy również domu, w którym mieszka ze swoją rodziną. Jego dom jest siedzibą miłości, szkołą pobożnego wychowania i miejscem pełnym niebiańskiego światła. Znajduje się w nim rodzinny ołtarz, na którym dzień po dniu jest oddawana cześć imieniu Pana. Dlatego Bóg błogosławi ten dom – niezależnie od tego, czy jest to skromna chatka, czy okazała posiadłość. Błogosławieństwo Boże spływa na dom, nie z powodu jego rozmiaru, ale ze względu na charakter jego mieszkańców.

Najbardziej błogosławiony jest taki dom, którego gospodarze są ludźmi bogobojnymi, ale również syn czy córka, czy nawet służący mogą sprowadzić błogosławieństwo na całe domostwo. Często Pan zachowuje i zaopatruje całą rodzinę, dając jej powodzenie dzięki jednemu lub dwom jej członkom, którzy w Jego ocenie są sprawiedliwi dzięki Jego łasce. Umiłowani, pozwólmy Jezusowi, jak siostry z Betanii, być naszym stałym gościem, a wtedy będziemy prawdziwie błogosławieni.

Starajmy się zawsze być sprawiedliwi – w pracy, w naszych sądach o innych, w traktowaniu bliźnich oraz w naszych osobistych sprawach. Sprawiedliwy Bóg nie może błogosławić niesprawiedliwych transakcji.

„Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.