Wszyscy wrogo usposobieni wobec Boga

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

I was, którzy niegdyś byliście mu obcymi i wrogo usposobionymi, a uczynki wasze złe były, teraz pojednał w jego ziemskim ciele przez śmierć.

List do Kolosan 1,21-22

Najlepszą nowiną na całym świecie jest to, że nasze odłączenie od Boga dobiegło końca i jesteśmy pojednani z Sędzią wszechświata. Bóg nie jest już dłużej przeciwko nam, lecz z nami. Wszechmocna miłość Boga po naszej stronie bardzo wzmacnia duszę. Idziemy przez życie odważni i całkowicie wolni wiedząc, że najsilniejsza Istota we wszechświecie jest z tobą.

Jednak przesłanie o zbawieniu, które zostało przekazane przez apostoła Pawła, nie jest dobrą nowiną dla tych, którzy odrzucają diagnozę z Kolosan 1,21. Paweł mówi: „byliście mu obcymi i wrogo usposobionymi”.

Jak wielu znasz ludzi, którzy mówią: „Bez Bożej łaski, byłbym wrogo usposobiony do Boga”. Ludzie rzadko mówią: „Nienawidzę Boga”. Więc o co chodzi Pawłowi, gdy mówi, że ludzie są „wrogo usposobionymi” do Boga, zanim zostaną pojednani przez krew Chrystusa?

Myślę, że Pawłowi chodzi o to, że istnieje rzeczywiście wrogość do prawdziwego Boga, ale ludzie nie pozwalają sobie na myśl o prawdziwym Bogu. Wyobrażają sobie Boga takim, jakim chcieliby, aby był, co rzadko zakłada jakąkolwiek możliwość, że mogą być u Niego w naprawdę poważnych kłopotach.

Jednak jeśli chodzi o Boga, który naprawdę istnieje – Boga, który panuje nad wszystkim, również nad chorobami i nieszczęściami – to, jak mówi Paweł, wszyscy byliśmy wrogo usposobieni do Niego. W głębi duszy nienawidziliśmy Jego absolutnej mocy i autorytetu.

To, że ktokolwiek z nas jest zbawiony, zawdzięczamy cudownej prawdzie, że śmierć Chrystusa dała nam dostęp do łaski, którą Bóg zwyciężył nasze serca i sprawił, że pokochaliśmy Tego, którego niegdyś nienawidziliśmy.

Wielu ludzi wciąż uczy się, jak nie być wrogo usposobionym do Boga. Jak to dobrze, że jest On chwalebnie cierpliwy.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.