Radowanie się Jego pełnią

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską.

Ewangelia Jana 1,16

W ostatnią niedzielę, tuż przed nabożeństwem, mała grupa modlących się świętych ciężko pracowała, walcząc o wiarę naszych ludzi i o kościoły z miasta bliźniaczego, i o narody. W pewnym momencie jeden mężczyzna pomodlił się słowami z Ewangelii Jana 1,14, 16:

A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy. […] A z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską.

Był to dla mnie jeden z tych momentów objawienia. W tym momencie, Bóg przyzwolił, aby słowo „pełnia” – z Jego pełni – przyniosło pełnię, która była niezwykła w swoim wpływie na mnie. Poczułem pewną miarę tego, co naprawdę niesie to słowo – pełnia Chrystusa.

Poczułem nieco tego cudu, że tak, naprawdę brałem łaskę za łaską z tej pełni. I w tym momencie otrzymywałem łaskę za łaską. Poczułem wtedy, że nic nie byłoby słodsze niż po prostu siedzenie u Jego stóp – lub czytanie mojej Biblii – całe popołudnie i odczuwanie, jak przelewa się Jego pełnia.

Dlaczego ta pełnia miała na mnie taki wpływ – i dlaczego wciąż, aż do tego momentu, oddziałuje ona na mnie, w taki nietypowy sposób? Po części dlatego, że…

  • …Ten, przez którego pełnię jestem zalewany łaską, jest Słowem, które było u Boga i było Bogiem (Ewangelia Jana 1,1-2), więc Jego pełnia jest pełnią Boga – Boża pełnia, nieskończona pełnia;
  • …to Słowo stało się ciałem, a więc było jednym z nas, i dosięgło nas swoją pełnią – to jest dostępna pełnia;
  • …gdy to Słowo objawiło się w ludzkiej formie, Jego chwała była widoczna – Jego pełnia jest pełna chwały;
  • …to Słowo było „jedyny[m] Syn[em] od Ojca” (Ewangelia Jana 1,14), tak że Boża pełnia była mi przekazywana nie tylko od Boga, ale przez Boga – Bóg nie posłał anioła, lecz swego jedynego Syna, aby dostarczyć swoją pełnię;
  • …pełnia Syna jest pełnią łaski – nie utonę w tej pełni, lecz będę błogosławiony na wszelki sposób przez tę pełnię;
  • …ta pełnia nie jest jedynie pełnią łaski, ale prawdy – nie jest dla mnie zaszczytem ignorujące prawdę pochlebstwo; ta łaska jest zakorzeniona w twardej jak skała rzeczywistości.

Czy można się temu więc dziwić, że czuję się zachwycony i pełen radości z powodu pełni Chrystusa!

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.