Lepsze niż Everest

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani.

Rzymian 8,28

Jeśli żyjesz wewnątrz tej potężnej obietnicy, twoje życie jest bardziej pewne i stabilne niż Mount Everest.

Nic nie może cię przewrócić, gdy jesteś pośród ścian Rzymian 8,28. Wszystko co jest na zewnątrz Rzymian 8,28 to zamieszanie, niepokój, strach i niepewność. Poza granicami tej obietnicy Bożej wszechobejmującej przyszłej łaski znajdują się słomiane domy narkotyków, pornografii i dziesiątki innych bezowocnych atrakcji. Są tam ściany z gipsu, blaszane dachy kruchych strategii inwestycyjnych, ulotnej polisy ubezpieczeniowej i marnych planów emerytalnych. Są tam tekturowe zabezpieczenia zamków ryglowych, systemów alarmowych i pocisków antyrakietowych. Na zewnątrz są tysiące zamienników Rzymian 8,28.

Kiedy tylko wejdziesz przez drzwi miłości do ogromnej, niezachwianej konstrukcji Rzymian 8,28, wszystko się zmienia. Przychodzi do twojego życia stabilność, głębia i wolność. Po prostu nie da się już ciebie przewrócić. Pewność, że suwerenny Bóg kieruje wszystkim dla twojego dobra – wszelkim bólem i wszelką przyjemnością, jakich kiedykolwiek doświadczysz – daje schronienie, bezpieczeństwo, nadzieję i moc w twoim życiu, nieporównywalną z niczym innym.

Gdy lud Boży naprawdę żyje przyszłą łaską, o której mowa w Rzymian 8,28, to jest najbardziej wolnym, najpotężniejszym i najbardziej hojnym ludem na świecie – niezależnie od choroby czy śmierci, która ich spotyka.

Ich światło świeci i ludzie oddają chwałę ich Ojcu w niebie (Ewangelia Mateusza 5,16).

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.