Jezus zakończy misję

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

Ewangelia Mateusza 24,14

Nie znam żadnej bardziej inspirującej obietnicy misyjnej niż to słowo od Jezusa.

Nie: Ta ewangelia powinna być głoszona.

Nie: Ta ewangelia możliwe, że będzie głoszona.

Ta ewangelia będzie głoszona.

Nie jest to wielki nakaz ani wielkie przykazania. Jest to wielka pewność, wielka ufność.

Kto może ośmielić się tak mówić? Skąd On wie, że tak będzie? Jak może być pewnym, że Kościół nie zawiedzie w swoim zadaniu misyjnym?

Odpowiedź: Łaska służby misyjnej jest tak nieodparta, jak łaska odnowienia. Chrystus może obiecać uniwersalne zwiastowanie, bo jest suwerenny. Zna przyszły sukces misji, bo On sprawuje przyszłość. Wszystkie narody będą słyszeć!

„Naród” nie jest współczesnym „państwem”. Gdy Stary Testament mówił o narodach, odnosił się do grup takich, jak Jebuzyci, Peryzyci, Chiwwijczycy, Amoryci, Moabici, Kananejczycy i Filistyni. „Narody” to grupy etniczne z ich własnymi osobliwymi językami i kulturami. Psalm 117,1: „Chwalcie Pana, wszystkie narody, wysławiajcie Go, wszystkie ludy”. Narody to ludy – grupy ludzi.

Jako suwerenny Syn Boży i Pan Kościoła Jezus podjął po prostu ten Boży zamysł i ogłosił go jako absolutną pewność: „Będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom” (Ewangelia Mateusza 24,14).Sprawa światowych misji ma absolutną gwarancję sukcesu. Nie może zawieść. Czy nie jest to w takim razie rozsądne, że modlimy się z wielką wiarą, że inwestujemy z wielką ufnością, i że idziemy z poczuciem pewnego triumfu?

FacebookMessengerTwitterWykop
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.