Jesteś bardzo umiłowany

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Wśród [synów opornych] i my wszyscy żyliśmy niegdyś w pożądliwościach ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów, i byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni; ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem – łaską zbawieni jesteście.

Efezjan 2,3-5

Czy nie chciałbyś usłyszeć anioła Gabriela mówiącego do ciebie: „Jesteś bardzo umiłowany”?

Trzy razy przytrafiło się to Danielowi.

  • Na początku twoich błagań wyszło słowo, a ja przybyłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo umiłowany. (Księga Daniela 9:23)
  • Danielu, mężu bardzo umiłowany, uważaj na słowa, które mówię do ciebie, i stań na nogi, bo teraz jestem posłany do ciebie! (Księga Daniela 10,11)
  • I powiedział: Nie bój się, mężu bardzo umiłowany, pokój tobie! Wzmocnij się, mówię, wzmocnij się. (Księga Daniela 10:19)

Przyznaję, że każdego roku, gdy czytam Biblię i dochodzę do tych wersetów, chcę je wziąć i zastosować do siebie. Chcę słyszeć Boga mówiącego do mnie: „Jesteś bardzo umiłowany”.

W rzeczywistości słyszę to. I ty również możesz to słyszeć. Jeśli wierzysz w Jezusa, sam Bóg mówi do ciebie w swoim słowie – które jest pewniejsze niż mówiący anioł Boży – „Jesteś bardzo umiłowany”.

Tak jest w Efezjan 2,3-5, 8, my “byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni; ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem […] Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę”. To jest jedyne miejsce, w którym Paweł używa tej cudownej frazy „wielkiej miłości”. I jest to lepsze niż głos anioła. Jeśli ujrzałeś Jezusa jako prawdziwego i przyjąłeś Go jako swój największy skarb, to znaczy, jeśli jesteś „ożywionym”, jesteś bardzo umiłowany. Bardzo umiłowany przez Stworzyciela wszechświata. Tylko o tym pomyśl! Bardzo umiłowany!

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.