Idź, weź swoją posiadłość

Sobota ze Spurgeonem to cotygodniowe rozważania z książki C.H. Spurgeona “Klejnoty obietnic Bożych”.

Oto Pan, twój Bóg, dał ci tę ziemię. Wejdź do niej i weź ją w posiadanie, jak ci powiedział Pan, Bóg twoich ojców! Nie bój się i nie lękaj się!

5 M 1,21

Istnieje dziedzictwo łaski, które powinniśmy odważnie przyjąć jako naszą własność. Wszystko, co otrzymał jeden wierzący, jest również dostępne za darmo dla innego. Możemy być mocni w wierze, żarliwi w miłości i gorliwi w pracy – nic tego nie powstrzyma, więc wyjdźmy i weźmy w posiadanie. Najlepsze doświadczenia i najwspanialsza łaska są tak samo dla nas, jak i dla któregokolwiek z naszych braci. Jahwe postawił je przed nami i nikt nie odbierze nam prawa do nich – wyruszmy i zdobądźmy je w Jego imieniu.

Świat również leży przed nami, byśmy zdobyli go dla Pana Jezusa. Nie mamy pozostawić żadnego kraju czy zakątka niezdobytym. Uboga dzielnica niedaleko naszego domu nie jest tam po to, aby udaremnić nasze starania, lecz by przyniosły one plon. Musimy tylko zdobyć się na odwagę, aby ruszyć do przodu, a pozyskamy dla Jezusa ciemne domy i twarde serca. Nie pozwólmy nigdy umierać ludziom na ulicach i w zaułkach tylko dlatego, że nie mieliśmy wystarczającej wiary w Jezusa i w Jego Ewangelię, by wyruszyć i wziąć ziemię w posiadanie. Nie ma miejsca zbyt ciemnego ani człowieka tak bezbożnego, który by był poza mocą łaski. Precz z tchórzostwem! Wiara maszeruje na podbój.

“Klejnoty obietnic Bożych” C.H. Spurgeon, wyd. Świadome Chrześcijaństwo, Toruń 2015. Wykorzystano za zgodą wydawnictwa.

Udostępnij!
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.