Bóg spogląda na uniżonego

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Schronem pewnym jest Bóg wiekuisty, a tu na dole ramiona wieczne.

Księga Powtórzonego Prawa 33,27

Możliwe, że przechodzisz w tej chwili przez okres w życiu, który boleśnie przygotowuje cię do jakiejś cennej służby Jezusowi i Jego ludziom. Gdy ktoś uderza w skaliste dno z poczuciem nicości i bezradności, może odkryć, że uderzył w Skałę Wieków.

Pamiętam wyśmienite zdanie z Psalmu 138,6, które nasza rodzina czytała podczas rozważania przy śniadaniu: „Wzniosły jest Pan, a jednak spogląda na uniżonego”.

Nie możesz opaść tak nisko w rozpaczy nad własnymi zasobami, że Bóg tego nie widzi i Go to nie obchodzi. W rzeczywistości, On jest na dnie, czekając, by cię złapać. Jak powiedział Mojżesz: „Schronem pewnym jest Bóg wiekuisty, a tu na dole ramiona wieczne” (Księga Powtórzonego Prawa 33,27).

Tak, widzi jak się trzęsiesz i osuwasz. Może (i często tak robił) złapać cię, zanim uderzysz w dno. Lecz tym razem ma pewne nowe lekcje do nauczenia.

Psalmista powiedział w Psalmie 119,71: „Dobrze mi, żem został upokorzony, abym się nauczył ustaw twoich”. Nie mówi, że było łatwo, zabawnie czy przyjemnie. Patrząc wstecz, mówi po prostu: „Dobrze mi”.

W ubiegłym tygodniu czytałem książkę szkockiego pastora o imieniu James Stewart. Powiedział on: „W służbie miłości jedynie ranni żołnierze są w stanie służyć”. Dlatego wierzę, że niektórzy z was są w tej chwili przygotowywani do jakiejś cennej służby miłości. Ponieważ doznajecie zranień.

Nie myśl, że doznałeś swojej rany w oddzieleniu od łaskawego projektu Boga. Pamiętaj Jego słowo: „Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem a oprócz mnie nie ma boga. […] Ja ranię i leczę” (Księga Powtórzonego Prawa 32,39).

Niech Bóg obdarzy specjalną łaską ciebie, który wzdychasz pod jakimś brzemieniem. Wyglądaj z niecierpliwością nowej czułości miłości, której Bóg udziela ci nawet teraz.

[addtoany]
    Dołącz!
    Wpisz swój e-mail, aby co dwa tygodnie otrzymywać najnowsze materiały EWC.
    [mc4wp_form id="1845"]