Bóg bardzo pragnie cię błogosławić

Subskrybuj, aby otrzymywać codzienne rozważania na e-mail.

Pan znów radować się będzie twoją pomyślnością.

Piąta Księga Mojżeszowa 30,9

Bóg nie błogosławi nam z niechęcią. W Bożej dobroczynności jest entuzjazm. On nie czeka, abyśmy do Niego przyszli. Szuka nas, ponieważ wyświadczanie nam dobra jest dla Niego przyjemnością. Bóg na nas nie czeka, ale nas szuka. Oto jak brzmi dosłowne tłumaczenie Psalmu 23,6: „Dobroć i łaska towarzyszyć mi będą przez wszystkie dni życia mego”.

Bóg uwielbia okazywać miłosierdzie. Pozwól, że powiem to raz jeszcze: Bóg uwielbia okazywać miłosierdzie. Nie waha się, nie jest niezdecydowany lub niepewny w swoich pragnieniach, aby czynić dobrze swojemu ludowi. Aby okazać swój gniew, ciężka blokada bezpieczeństwa musi zostać zwolniona. Ale jego miłosierdzie ma spust czuły na nacisk włosa. O to Mu właśnie chodziło, gdy zstąpił na górę Synaj i objawił się Mojżeszowi jako „PAN, PAN, Bóg miłosierny i litościwy, nieskory do gniewu, a bogaty w miłosierdzie” (2 Księga Mojżeszowa 34,6). O to Mu chodziło, gdy powiedział: „Ja, Pan, czynię miłosierdzie, prawo i sprawiedliwość na ziemi, gdyż w nich mam upodobanie – mówi Pan” (Jeremiasza 9,23).

Bóg nigdy nie jest rozdrażniony ani nerwowy. Jego gniew nigdy nie ma krótkiego zapłonu. Ale jest nieskończenie energiczny, ma absolutnie nieograniczony i niekończący się entuzjazm, aby zrealizować cele, w których ma upodobanie.

Trudno jest nam to pojąć, ponieważ my musimy iść spać każdego dnia, aby dać radę choćby funkcjonować, a tym bardziej, aby się rozwijać. Nasze emocje są niestałe. Jednego dnia czujemy się znudzeni i zniechęceni, a drugiego dnia jesteśmy pełni nadziei i podekscytowani.

Jesteśmy jak małe gejzery, które bulgoczą, pryskają i nieoczekiwanie wybuchają. Ale Bóg jest jak wielki wodospad Niagara; patrzysz na 186000 ton wody spadającej co minutę nad przepaścią, i myślisz: „Z pewnością, nie może to się ciągnąć rok za rokiem z taką mocą”. A jednak tak właśnie się dzieje.

Taki jest właśnie Bóg, jeśli chodzi o czynienie nam dobra. Nigdy się tym nie męczy; nigdy Mu się to nie nudzi. Niagara Jego łaski nie ma końca.

Udostępnij!
Dołącz!
Wpisz swój e-mail, aby co tydzień otrzymywać najnowsze materiały EWC.